Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023 r.

1. Powagę Wielkiego Postu przerywa dzisiejsza Niedziela zwana „Laetare” czyli Niedzielą radości. Czas pokuty prowadzi do nawrócenia, radosnego spotkania z Chrystusem jedynym Lekarzem duszy i ciała.

2. Niech pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą nabożeństwa pasyjne:

- DROGA KRZYŻOWA: DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.00,

DLA DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00 (po nich Msza Święta o godz. 16.00).

3. Dziś na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W poprzednią niedzielę zebrano: 2635 zł. Bóg zapłać.

4. W kalendarzu liturgicznym:

◦ w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przełożona z dnia dzisiejszego; w ten dzień przypada 25 r. święceń biskupich Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, którego wspieramy modlitwą;

◦ w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jako szczególny dar ołtarza na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 pragniemy złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; deklaracje Duchowej Adopcji są do zabrania na stoliku z gazetami.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

5. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Trwać będą do środy. Poprowadzi je Ks. Adam Pastorczyk, Sercanin, wychowawca w Seminarium Duchownym. Program jest wywieszony w gablocie, dostępny na stronie internetowej oraz do zabrania na kartkach, na stoliku za filarem. Zachęcam do skorzystania z tego czasu łaski i proszę o modlitwę w tej intencji oraz za Księdza Rekolekcjonistę.

6. Na stoliku za filarem są do nabycia baranki wielkanocne w ramach pomocy dla najbiedniejszych organizowanej przez Caritas. Dobrowolne ofiary posłużą także jako pomoc przed świętami (paczki) dla naszych parafian i uchodźców z Ukrainy.

7. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:

- w sobotę: klasa VIII A i VIII B o godz. 10.00. Wcześniej zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00.

8. W środę z racji 22 dnia miesiąca Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

9. Dziś ofiary na tacę i do kopert składamy na potrzeby naszej Parafii i kościoła – składka inwestycyjna.

10. Bóg zapłać:

- za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafii;

- za ofiary na sprzątanie i dekorację Kościoła: 390 zł z ul. Centralnej.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

13. Słowo Boże budzi nas ze snu niewiary i rodzi wiarę w Jezusa Chrystusa, jedynego zbawiciela świata. On jest światłością świata, kto idzie za Nim, ma światło życia i ujrzy Królestwo Boże. Cały świat leży w ciemności i mocy złego ducha. Jezus przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, kto jest z prawdy, słucha Jego głosu i żyje Jego nauką. Byliśmy ciemnością, lecz teraz jesteśmy światłością w Panu.

Więcej artykułów…