Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Najświętszej Trójcy - 27.05.2018r.

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego.

Przeżywamy dziś Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej Klas czwartych. Niech Pan Jezus błogosławi wszystkim dzieciom i ich rodzicom i obdarza wszelkimi łaskami.

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7, 9, 11.30. O 15.00. Wyjątkowo ze względu na chrzest nieszpory z procesją. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po mszy św. o godzinie 9,00. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji naszą orkiestrę, straż pożarną, żywe Róże, młodzież do niesienia feretronów, dzieci pierwszo - komunijne, dzieci do sypana kwiatów chłopców z dzwoneczkami. Udział w procesji niech będzie wyrazem naszej wiary i pobożności. W Uroczystość Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji. Przez cały tydzień po Bożym Ciele będzie procesja wokół kościoła po mszy świętej wieczornej.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca okazja do spowiedzi codziennie przed mszą świętą a w piątek od godziny 16.30. Wyjazd do chorych rano po mszy świętej. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną szczególnie zapraszamy dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – św. Urszula Ledóchowska, w piątek – św. Justyn.

Bóg zapłać z całego serca składam wszystkim za pomoc i ofiary, składane na naszą świątynię. Odnawiamy Nasz Stary Kościółek zwracam się do wszystkich o pomoc w tym tygodniu mamy zapłacić pierwszą część kosztów firmie budowlanej z Krakowa jest to kwota 30 tysięcy – 21 tysięcy 800 zł. mamy z Unii.  Bardzo proszę o pomoc i bardzo dziękuję za wielką waszą ofiarność. Trwają również prace bardzo sprawnie przy remoncie dachu kościółka - za co dziękuję z całego serca panu Wiesławowi Sadzikowi, że znalazł czas mimo napiętych terminów. Wszystkim dziękuję za modlitwy i wszelką pomoc.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’: m.in. - Miej odwagę oddawać Mu chwałę - O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć.

Burmistrz Naszej Gminy informuje, że organizuje się wakacyjny dyżur przedszkoli. – W lipcu dyżurować będzie przedszkole samorządowe nr.2 w Sułkowicach św. Mikołaja przy ul. 1 Maja 56. W sierpniu Przedszkole samorządowe nr. 1 w Sułkowicach ul. Kwiatowa 16.

Kochani zdarzyła się smutna sytuacja na naszym cmentarzu został zniszczony pomnik grobowiec Salomei i Stanisława Woźnica może to ktoś uczynił przez nieuwagę, bardzo proszę o kontakt w zakrystii abyśmy mogli naprawić powstałą szkodę.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Więcej artykułów…