1. Dziś IV Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Otaczamy modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć młodzież naszej Archidiecezji i Parafii ofiarami do puszek. Z racji 22 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
2. Dziś także wspieramy modlitwami i ofiarami do puszek poszkodowanych w powodziach w naszej Ojczyźnie. Bóg zapłać!
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
◦ w poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, prezbitera;
◦ w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana;
◦ w piątek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
◦ w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
◦ w przyszłą Niedzielę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; jest to dzień imienin naszego Pana Organisty, którego otaczamy modlitwą i życzymy wielu łask Bożych;
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.
4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie pracy formacyjnej Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie w salce.
5. W piątek na spotkanie w kościele o godz. 17.00 zapraszam kandydatów na ministrantów z klas IV i starszych.
6. Przygotowanie do Bierzmowania: w sobotę, 28 IX br. w salce na dole: godz. 9.00 - klasa VIII A, godz. 10.00 – klasa VIII B.
7. Bóg zapłać:
- za ofiary na tacę i do kopert na pokrycie kosztów remontu plebanii i budynku Gospodarczego: 11100 zł. (w tym 58 kopert: 6930 zł.)
- za ofiary na sprzątnie i dekoracje Kościoła: z ul. Słonecznej: 500 zł
- za ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych i Rycerzyka dla dzieci.
9. Wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
10. Niemożliwe jest życie w postawie dziecka, w autentycznej w pokorze, bez wpatrzenia w krzyż Chrystusa. Tylko Ten, który „nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie” (Flp 2, 6b.7a), może nas nauczyć, jak służyć sobie wzajemnie. Chrystus pokazuje, że swoje chrześcijańskie powołanie w pełni realizujemy właśnie wtedy, gdy umiemy się uniżyć, choć bywa to bolesne. Niemożliwa jest jednak świętość bez pokory. Istotą chrześcijaństwa nie jest cierpiętnictwo. Chrystus umarły i zmartwychwstały pokazuje nam, że poza naszym ziemskim porządkiem jest jeszcze inny, nadrzędny wobec niego. Świadomi, że naszym celem jest upodobnienie się do Pana i zjednoczenie z Nim w niebie, stajemy się zdolni do zajęcia ostatniego miejsca i do mężnego znoszenia cierpienia.