Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 VI 2019 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła; Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;

• we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

• w środę – wspomnienie bł. Męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy;

• w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

• w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

• w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.


2. Trwa miesiąc poświęcony Bożemu Sercu. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i Nabożeństw Czerwcowych.


3. W czwartek na Mszy św. wieczornej zakończenie przygotowania do bierzmowania dla klas VI i VII. Po Mszy św. spotkanie w kościele.


4. W piątek z racji 14 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. Nowenna do św. Maksymiliana Kolbe.


5. W przyszłą Niedziele ofiary do kopert i na tace składamy na potrzeby naszego Kościoła i parafii. Bóg zapłać.


6. 20 czerwca - w procesji Bożego Ciała pójdziemy w tym roku jak zawsze. Proszę o przygotowaniu ołtarzy w znanych miejscach, dekorację domów i trasy procesji. Proszę również o przygotowanie wcześniej feretronów i chorągwi.


7. Bóg zapłać:

- rodzicom młodzieży do Bierzmowania za dar ołtarza dla Parafii: cztery fioletowe ornaty, dar na Centrum Jana Pawła II: 1000 zł oraz piękne przygotowanie i udekorowanie świątyni;

- panom elektrykom, parafianom za założenie instalacji w Starym Kościółku; 3100 zł.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

9. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10. Wszyscy zrozumieli przesłanie Apostołów, obcy i przybysze, ponieważ przemówili oni ludzkim językiem, budząc tęsknotę ukrytą w sercu człowieka. Nie potrzeba więcej, jak tylko odkryć, że Bóg kocha, i odpowiedzieć na tę miłość. Cud, który się dokonał w dniu zesłania Ducha Świętego, polegał na tym, że każdy usłyszał w swoim sercu głos samego Boga. W tym Głosie ma źródło tajemnica jedności. Upragniony przez wszystkich pokój będzie możliwy, gdy odwołamy się do naszego serca i przemówimy do siebie ludzkim językiem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna – 2 VI 2019 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś I-a Niedziela miesiąca. To także kolejne Święto Dziękczynienia. Łączymy się duchowo z tymi , którzy przeżywają je w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie dziękując za dar I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny 40 lat temu.

2. Rozpoczęliśmy Nabożeństwa Czerwcowe. Niech ta modlitwa będzie wynagrodzeniem Sercu Jezusa na grzechy i niewierności. W poniedziałek rozpoczynamy modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

• w sobotę - wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

4. W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.

5. W środę – 5 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii z klas III gimnazjum i VIII.

6. W tym tygodniu przypada I-y czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 8.00. Godzina Święta w czwartek po Mszy św., comiesięczna adoracja wynagradzająca w piątek po Mszy św. do godz. 20.00.

7. W sobotę, 8 VI 2019 r. o godz. 9.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się XIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Bóg zapłać rodzicom i młodzieży – kandydatom do Bierzmowania za uporządkowanie terenu wokół Kościoła i plebanii.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

10. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

11. Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna – 26 V 2019 r.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I-j Komunii św. dzieci z klas IV. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie mamy w dniu ich święta. Szczególnie będziemy modlić się w tej intencji na Nabożeństwie Majowym o godz. 19.00 przy Starym Kościółku.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

• w piątek – święto Nawiedzenia NMP, zakończenie Nabożeństw Majowych z procesją;

• w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka, rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych.

• w przyszłą Niedzielę - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące. Nabożeństwa rozpoczniemy w te dni o godz. 17.45 w kościele, następnie przejdziemy pod krzyż misyjny, by wrócić na Mszę św. o godz. 18.00.

4. W czwartek rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla klas III gim. i VIII. W ten dzień próba o godz. 18.45. Obecność kandydatów obowiązkowa. W piątek Sakrament Pokuty dla młodzieży, świadków i rodziców od 16.00 do 17.30. W piątek, sobotę i wtorek na wieczornych Mszach św. Triduum przygotowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Abp Marek Jędraszewski w środę - 5 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00. Proszę rodziców młodzieży o przygotowanie otoczenia kościoła – porządki na tę uroczystość w sobotę od godz. 9.00.

5. W tym tygodniu I-a sobota miesiąca. Modlitwa Różańcowa o godz. 6.15.

6. Bóg zapłać: za ofiary na tacę i do kopert na potrzeby naszego Kościoła i Parafii: 7237 zł. oraz za ofiary na sprzątanie w miesiącu maju: 1760 zł.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

8. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

9. Zmartwychwstały Jezus wstępuje do Ojca i posyła Kościołowi Ducha Świętego. To misterium jest treścią całego Okresu Wielkanocnego. Duch Święty nieustannie aktualizuje tajemnicę Paschy Jezusa Chrystusa, czyli Jego odkupieńczej śmierci i zmartwychwstania. Kościół prowadzony przez Ducha Świętego oczekuje na powrót Chrystusa i objawienie się niebieskiego Jeruzalem, w którym każdy z nas ma przygotowane dla siebie miejsce.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna – 19 V 2019 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w piątek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych;


2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc po Mszy św. o godz. 18.00, a w Niedzielę o godz. 15.30. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za rodziny naszej parafii, szczególnie za rodziny dzieci rocznicowych.


3. W miniony wtorek – 14 V minęło 25 lat od święceń kapłańskich mojego rocznika. Bardzo dziękuję wszystkim za modlitwę, życzenia, dobre słowa. Na pamiątkę proszę o zabranie przy wyjściu z kościoła pamiątkowego obrazka: mojego i całego rocznika.


4. W środę Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.


5. W czwartek na Mszę św., Nabożeństwo Majowe i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klas VI.


6. Za tydzień w Niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I-j Komunii św. dzieci z klas IV. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00. Nabożeństwo Majowe w tym dniu jeśli będzie sprzyjająca pogoda odprawimy przy Starym Kościółku o godz. 19.00. Będziemy modlić się za wszystkie Mamy w dniu ich święta.


7. Dziś ofiary na tacę i do kopert składamy na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu rozpoczyna się remont wnętrza „Starego Kościółka”. Kosztorys całości prac został wyliczony na 56.500 zł. i jest wywieszony w gablocie. Udało się uzyskać dofinansowanie z dwóch źródeł: z funduszu sołeckiego i projektu „Kapliczka” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Nasz wkład własny to: 9.000 zł.


9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.


10. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.


11. Oto czynię wszystko nowe, mówi Siedzący na tronie. Ale świat, w którym żyjemy, wydaje się przerażająco stary. Stare zawiści, nieprzebaczone urazy, zacięte twarze, chytre spojrzenia. Dlatego wciąż trzeba przypominać sobie przykazanie nowe. Włączać się w nowy bieg historii, który rozpoczyna zmartwychwstanie Jezusa, a Duch Święty dopełnia wszelkim uświęceniem (por. IV Modlitwa Euchrystyczna). Dlatego prosimy dziś o rozpoznanie prawdziwej wolności.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna – 12 V 2019 r.

1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji.

2. W naszej Parafii na Mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. W tym roku po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 21 dzieci. Modlimy się aby, na całe życie ukochały Jezusa Eucharystycznego. Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć we Mszy św. i Nabożeństwach Majowych w ramach Białego Tygodnia. W sobotę pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

3. Dziś procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Łączymy się duchowo modląc za naszą Ojczyznę.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy, 102 rocz. Objawień Fatimskich;

• we wtorek – Święto św. Macieja, Apostoła, Nowenna do św. Maksymiliana Kolbe;

• w czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc po Mszy św. o godz. 18.00, a w Niedzielę o godz. 15.30. W tym tygodniu modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej Parafii.

6. W czwartek na Mszę św., Nabożeństwo Majowe i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII.

7. W Niedzielę, za tydzień ofiary na tace i do kopert składamy na potrzeby naszego Kościoła i Parafii.

8. Bóg zapłać:

- za posprzątanie, udekorowanie Kościoła i dar dla Parafii: nowy Mszał i komplet Lekcjonarzy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych;

- za ofiary na hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei: 2203 zł i 5 euro, a Grupie Charytatywnej za przeprowadzoną zbiórkę.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

10. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

11. Jezus Chrystus wszedł do chwały zmartwychwstania przez krzyż. Chrześcijanin nie powinien sądzić, że zostanie mu oszczędzone doświadczenie niezrozumienia ze strony innych, a może nawet ucisku czy prześladowania. Jednak żadne tego rodzaju doświadczenia nie są w stanie nas odłączyć od Chrystusa. Wsłuchiwanie się w Jego słowo i trwanie w nim pozwoli nam zachować wierność w czasie próby.

Więcej artykułów…