Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 IV 2019 r.

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Przed nami Triduum Paschalne – wyjątkowe dni roku liturgicznego. Uobecniamy Paschę - przejście Chrystusa ze śmierci do życia.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja, a po Mszy św. konkurs palm. Zapraszamy. O godz. 14.00 - Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 - Gorzkie Żale.

3. Triduum Paschalne:

- Wielki Czwartek - wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do miejsca adoracji - „ciemnicy" i adoracja do 21.00, o godz. 20.00 adoracja młodzieży.

- Wielki Piątek - wspominamy Mękę i śmierć Zbawiciela: adoracja od godz. 8.00 na tę godzinę zapraszam szczególnie Żywe Róże. W tym dniu obowiązuje post ścisły, o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych, Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00 po niej przeniesienie Pana Jezusa do „grobu", Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa dla młodzieży o 21.00 , Droga Krzyżowa dla starszych o 23.00 adorację zakończymy o 24.00, w Wielki Piątek można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w adoracji krzyża.

- Wielka Sobota: adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00, na tę godzinę zapraszam szczególnie Żywe Róże, święcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 w Kościele na górze, Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 18.00. Na Liturgię prosimy o przyniesienie świec.

4. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

o godz. 6.00 procesja wokół Kościoła trzy razy i Msza św. Rezurekcyjna. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału, a szczególnie zapraszamy orkiestrę, strażaków, Żywe Róże, niosących feretrony i chorągwie, dzieci sypiące kwiatki. Następne Msze święte o 9.00. 11.00. i 16.00. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w Niedzielę, ofiary w ten dzień składamy na UPJPII.

5. Bóg zapłać:

- za udział w rekolekcjach, wszelka pomoc i ofiary dla O. Rekolekcjonisty;

- za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej: Policji i Straży Pożarnej, Orkiestrze, czytającym i niosącym krzyż, Służbie Liturgicznej i wszystkim za obecność i modlitwę;

- za ofiary złożone za „baranki” w ramach akcji Caritas: 380 zł. zostało przekazane Grupie Charytatywnej na pomoc dla najbiedniejszych naszej Parafii.

- za ofiary na tacę i do kopert na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

7. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia.

8. Stoimy w tłumie, który zwraca się do Jezusa od słów: "Hosanna", po słowa: "Na krzyż Nim!". Prośmy dziś o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszej nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam zmartwychwstały Pan.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu – 7 IV 2019 r.

1. Zmienia się charakter okresu Wielkiego Postu. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty. Od dziś nabiera wyraźnie charakteru pasyjnego, czego wyrazem jest zwyczaj zasłania, do Wielkiego Piątku, krzyży.

2. Dziś I-a Niedziela miesiąca. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Trwać będą do środy. Poprowadzi je O. Marek Socha, Franciszkanin - kapucyn z Tenczyna. Program jest wywieszony w gablocie, dostępny na stronie internetowej oraz do zabrania na kartkach, na stoliku z gazetami. Zachęcam do skorzystania z tego czasu łaski. Proszę o zgłoszenie chorych do zakrystii. We wtorek przed Mszą św. wieczorną będzie Nabożeństwo Próśb przez wstawiennictwo św. O. Pio. Prośby składamy do skarbony pod figurą Świętego.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA: DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.15, DLA

DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w NIEDZIELĘ

O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00.

4. W czasie rekolekcji (poniedziałek i wtorek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W czwartek, 11 IV 2019 r. o godz. 16.00 próba przed I-ą Komunią św. dla uczniów klasy III.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Rudnika: od Starego Kościółka, ul. Słoneczną i ul. Centralną do Kościoła Parafialnego. Zachęcam do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafialnej wspólnot, zapraszam orkiestrę, proszę o czytanie rozważań i pomoc w niesieniu krzyża, Strażaków proszę o zabezpieczenie ruchu. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w tym nabożeństwie będzie Droga Krzyżowa o godz. 17.15.

7. Przed kościołem są do nabycia branki wielkanocne w ramach pomocy dla najbiedniejszych organizowanej przez Caritas. Dobrowolne ofiary posłużą także jako pomoc przed świętami (paczki) dla naszych Parafian.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm i procesja na Mszy św. o godz. 11.00. Obrzęd rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym. Po Mszy św. konkurs palm.

9. Za tydzień, w Niedzielę ofiary na tacę i do kopert składamy na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: 2150 zł.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego – dziś z filmem o św. Ignacym Loyoli, Małego GN i Źródła.

12. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

13. Na świecie ciągle zbyt wielu jest tych, którzy potępiają, a także zbyt wielu obojętnych i pobłażliwych. I wciąż za mało jest ludzi prawdziwie miłosiernych. Jeśli zajmujesz się sądzeniem innych, to znaczy, że zapominasz o tym, iż sam jesteś grzesznikiem. Zapomniałeś, że Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzeszni. Szkoda czasu i energii na porównywanie się z innymi, na sądzenie ich. A przede wszystkim szkoda nie skorzystać z łaski przebaczenia, którą Bóg każdego dnia chce nas obdarzać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 III 2019 r

1. Powagę Wielkiego Postu przerywa dzisiejsza Niedziela zwana „laetare” czyli Niedzielą radości. Czas pokuty prowadzi do nawrócenia, radosnego spotkania z miłosiernym Ojcem.

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA: DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.15, DLA

DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w NIEDZIELĘ

O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00

3. Dziś na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W poprzednią niedzielę zebrano: 2190 zł. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie odwiedzin chorych w piątek, ponieważ będą w poniedziałek, w czasie rekolekcji. Okazja do spowiedzi codziennie przed Msza św. i w czwartek (szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania) i piątek od godz.16.30. W czwartek po Mszy św. „Godzina Święta” trwać będzie do godziny 20.00, ponieważ nie będzie adoracji wynagradzającej w piątek. Zapraszam do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania. W sobotę modlitwa i zmianka Różańcowa przed Mszą św. poranną, od godz. 6.15.

5. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Trwać będą do środy. Poprowadzi je O. Marek Socha, kapucyn z Tenczyna. Program jest wywieszony w gablocie, dostępny na stronie internetowej oraz do zabrania na kartkach, na stoliku z gazetami. Zachęcam do skorzystania z tego czasu łaski i proszę o modlitwę w tej intencji oraz za O. Rekolekcjonistę.

6. W imieniu rodziców dziękuję za ofiary do puszek dla chorej Patrycji z Sułkowic. Zebrana kwota to: 4931 zł i 2 euro. Za ofiarodawców i Patrycję zostanie odprawiona Msza św. w czasie rekolekcji.

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie w marcu: 1580 zł.

8. Dziękuję także: paniom za sprzątnie otoczenia kościoła, P. Stanisławowi za malowanie dolnego Kościoła, P. Janowi za odnowienie krzyża. Zakupiony został nowy rzutnik multimedialny: 2850 zł.

9. Przed kościołem są do nabycia branki wielkanocne w ramach pomocy dla najbiedniejszych organizowanej przez Caritas. Dobrowolne ofiary posłużą także jako pomoc przed świętami (paczki) dla naszych Parafian.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

11. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

12. Miłosierny ojciec nie rozlicza marnotrawnego syna z jego przeszłości, lecz przywraca mu godność, daje sandały, szaty, pierścień oraz obficie zastawiony stół zamiast strąków wykradanych świniom. To jest prawdziwa radość ojca: na nowo zasiąść do stołu wraz ze swym ocalonym synem. A starszy brat? Porządny, może wręcz nieskazitelny, nie potrafi uczestniczyć w radości ojca. Dlaczego? Może nie odkrył, że służba ojcu jest radością, może nie wpadł na to, że codzienne zasiadanie z ojcem do stołu to niewiarygodne wręcz wyróżnienie, a może po prostu zabrakło mu wdzięczności... Czy potrafię ucieszyć się z czyjegoś powrotu? Czy potrafię się ucieszyć z tego, co mam, ze stołu, który codziennie zastawia dla mnie Ojciec?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu – 24 III 2019 r.

1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA:

DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.15,

DLA DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w

NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00

(po nich Msza Święta o godz. 16.00).

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jako szczególny dar ołtarza na Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; deklaracje Duchowej Adopcji są do zabrania na stoliku z gazetami.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klas IV, które będą przeżywały rocznicę I-ej Komunii Św.

4. Dziś - w III i za tydzień - w IV Niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W piątek, 29.03.2019 r. w naszej Parafii będzie można skorzystać ze spowiedzi od godz. 19.00 do 21.00 w ramach tzw. Nocy Konfesjonałów.

6. Dziś przed kościołem będzie można wesprzeć ofiarami do puszek chorą Patrycję z Sułkowic.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę i do kopert złożone w poprzednia Niedzielę na potrzeby naszego Kościoła i Parafii: 8900 zł. oraz za ofiary do puszek dla polskich misjonarzy: 2690 zł. i 15 euro.

8. W tym tygodniu zostanie ukończone malowanie dolnego kościoła oraz poprawiona czytelność rzutnika multimedialnego. Bardzo proszę o dokumentację zdjęciową całości malowideł na ścianach w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Parafia Sułkowice zaprasza na spotkanie dla mężczyzn we wtorek, 26.03.2019 r. Rozpoczęcie o godz. 20.00 Mszą św., po której konferencje wygłosi ks. Mateusz Hosaja, kustosz Centrum JPII w Krakowie.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła. Za tydzień w GN film o św. Ignacym Loyoli. Szczegóły na ulotkach.

11. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

12. Nie mów: „Jestem w porządku”, „Są gorsi ode mnie”. Nie trać energii na porównywanie się z innymi. A jeśli wreszcie dochodzisz do wniosku, że nie potrafisz kochać, że wciąż kochasz za mało, że twoje życie nie przynosi owoców miłości, to zwróć się do Chrystusa-Ogrodnika i pozwól, by On się o ciebie zatroszczył. Uwierz, że jeśli „pokornie przyznasz się do przewinień”, zostaniesz od nich przez Chrystusa uwolniony. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019 r.

1. Rozpoczynamy drugi tydzień czasu pokuty. Zgłębiając prawdę Bożej miłości módlmy się za tych, którym brakuje odwagi na pojednanie się z Bogiem.

Niech pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą nabożeństwa pasyjne:

- DROGA KRZYŻOWA:

DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.15,

DLA DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w

NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00

(po nich Msza Święta o godz. 16.00).

2. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce wspiera polskich misjonarzy. Przed Kościołem można wesprzeć to dzieło ofiarą do puszek. Natomiast ofiary na tacę i do kopert przeznaczone są na potrzeby naszego Kościoła i Parafii.

3. W kalendarzu liturgicznym:

we wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; w ten dzień przypada 21 r. święceń biskupich Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, którego wspieramy modlitwą.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum.

5. W piątek, 22.03.2019 r. po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II i możliwość uczczenia relikwii.

6. W III i IV Niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Za tydzień w Niedzielę, 24 III 2019 r. przed kościołem będzie można wesprzeć ofiarami do puszek chorą Patrycję z Sułkowic.

8. Już dziś można zabrać ze stojaka na gazety deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które złożymy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Szczegóły za tydzień w ogłoszeniach.

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę złożone w poprzednia Niedzielę na potrzeby Centrum JPII w Krakowie: 3600 zł.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

11. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

12. Bóg zawiera przymierze z Abrahamem i w ten sposób związuje się obietnicą wierności. Na górze Tabor Bóg objawia swoją chwałę, do uczestnictwa w której zaprasza także nas. Jako uczniowie Chrystusa jesteśmy podobni do Abrahama jesteśmy ludźmi obietnicy. Trzeba tylko, abyśmy jak Abraham wyruszyli w drogę. Jeśli zaufamy Bogu i podążymy drogą, na którą On nas zaprasza, doświadczymy przemiany. Idąc nią, upodabniamy się do Tego, w kogo się wpatrujemy. Wpatrujmy się w Jezusa, Jego słuchajmy, a będziemy tacy jak On; bo Bóg jest Bogiem wiernym.

Więcej artykułów…