Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła – 24 IX 2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

◦ we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana;

◦ w środę - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

◦ w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

◦ w piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; jest to dzień imienin naszego Pana Organisty, którego otaczamy modlitwą i życzymy wielu łask Bożych;

◦ w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

◦ w przyszła Niedzielę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

2. W piątek na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie w kościele chłopców z klasy IV lub starszych, którzy chcą zostać ministrantami.

3. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. Będziemy modlić się za Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, za chorych, o pokój na świecie, o jedność w naszej parafii oraz za zmarłych.

4. Bóg zapłać:

- za ofiary na tacę i do kopert w ramach składki inwestycyjnej na nowe chodniki

na cmentarzu: 12500 zł. (w tym 63 koperty: 8700 zł)

- za ofiary na sprzątanie i dekorację Kościoła: z ul Dolnej 460 zł.

- za ofiary wpłacane na konto Parafii.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych i Rycerzyka dla dzieci.

6. Wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

7. Różnica, o jakiej mówił Izajasz w pierwszym czytaniu, pomiędzy myśleniem Boga a naszym jest zilustrowana także przez Jezusa w przypowieści o robotnikach wysyłanych do winnicy o różnej porze dnia. Dobroć Boga, nagradzającego wszystkich darem zbawienia, nie narusza zasad sprawiedliwości. Wylewa się na nas obfitością łask, a więc darów, na które nie jesteśmy w stanie zapracować, a które są owocem życia, męki i zmartwychwstania Jego Syna. Świadomość takiego daru powinna otwierać, a nie zamykać nasze serca dla innych. Powinna kształtować nasze myśli i patrzenie na drugiego człowieka bez pogardy i uprzedzeń, zawierzając nowej logice serca, jaką objawia nam Jezus.

Więcej artykułów…