Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 r.

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech naszym przygotowaniem będzie udział w Roratach, pojednanie z Bogiem i ludźmi, w którym pomagają adwentowe postanowienia.

2. Roraty codziennie w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci zapraszam z lampionami. Proszę o przynoszenie serc z wypisanymi dobrymi uczynkami. Będą losowane figurki.

3. Bardzo dziękuję w imieniu swoim i grupy pielgrzymkowej wszystkim za modlitwę i pomoc dla Afryki.

4. Dziś ofiarami do puszek przed Kościołem wspieramy chorego Franka Foremnego z Głogoczowa.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

◦ w środę – święto św. Andrzeja, apostoła;

◦ w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

◦ w przyszłą Niedzielę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

6. W tym tygodniu czwartek przed, I-y piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta – adoracja – dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo i adoracja wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę i czwartek (dla kandydatów do Bierzmowania i dzieci) oraz w piątek (dla wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.30. Proszę jak w poprzednich miesiącach o zgłoszenie wszystkich chorych w zakrystii. W sobotę Różaniec Wynagradzający i zmianka po Mszy św. porannej i adoracja do godz. 8.30.

7. Przygotowanie do Bierzmowania: w środę po Mszy św. dla uczniów klas VI, w czwartek po Mszy św. dla uczniów klasy VII.

8. W przyszłą Niedzielę modlitewnie i materialnie (ofiarami do puszek przed kościołem) wspieramy Kościół na Wschodzie.

9. Bóg zapłać:

- za ofiary składane na tacę i do kopert na potrzeby naszej Parafii i Kościoła: opał na ogrzewanie kościoła i plebanii;

- wpłacane na konto Parafii.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i innych.

11. Wszystkim dobrej Niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

12. Każdy człowiek żyjący na tej ziemi, musi mieć swoją godzinę powstania ze snu niewiary i potępienia. Słowo Boże mówi: Obudź się, który śpisz i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus. Tylko przyobleczeni w Chrystusa, chodzimy w światłości, ubrani w zbroję światła, nie troszcząc się już o sprawy ciała i świata, ale o sprawy Pańskie. Jeszcze tylko mała chwila, a przyjdzie Ten, który ma przyjść i nie będzie zwlekał.

Więcej artykułów…