Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 28 XI 2021 r.,

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech naszym przygotowaniem będzie udział w Roratach, pojednanie z Bogiem i ludźmi, w którym pomagają adwentowe postanowienia.

2. Roraty codziennie w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci zapraszam z lampionami. Proszę o przynoszenie serc z wypisanymi dobrymi uczynkami. Będą losowane figurki.

3. Dziś po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00 zapraszam na 2spotkanie synodalne.

4. Bardzo dziękuję w imieniu swoim i grupy pielgrzymkowej wszystkim za modlitwę i pomoc dla Afryki.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

w wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła;

w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

w sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

6. W tym tygodniu czwartek przed, I-y piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta – adoracja – dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo i adoracja wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę i czwartek (dla kandydatów do Bierzmowania i dzieci) oraz w piątek (dla wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.30. Proszę jak w poprzednich miesiącach o zgłoszenie wszystkich chorych w zakrystii. W sobotę Różaniec Wynagradzający i zmianka po Mszy św. porannej i adoracja do godz. 8.30.

7. Przygotowanie do Bierzmowania: w środę po Mszy św. dla uczniów klasy VI, w czwartek po Mszy św. dla uczniów klas VII.

8. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie nowych ministrantów. Próba w piątek o godz. 16.00.

9. Można nabyć świece bożonarodzeniowe małe i duże, z których zakupu zostają finansowane dzieła prowadzone przez Caritas i parafie. Opłatki na stół wigilijny będą dostępne od przyszłej Niedzieli.

10. W przyszłą Niedzielę modlitewnie i materialnie (ofiarami do puszek przed kościołem) wspieramy Kościół na Wschodzie. Te ofiary zostaną również podzielone (zaległe składki) dla ubogich i poszkodowanych w Libanie.

11. Bóg zapłać:

- za ofiary złożone na rozbudowę Kościoła w Palczy: 6770 zł.

- za ofiary złożone do kopert i na tacę na opał: 8230 zł. w tym do 56 kopert: 4830 zł. i wpłacane na

konto Parafii;

- za ofiary na sprzątanie i kwiaty w miesiącu listopadzie i październiku (zaległe): 1800 zł.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym kalendarz, w MGN lampion adwentowy, w Stasiu szopka, także Rycerz Niepokalanej, Rycerz Młodych

i Rycerzyk.

13. Wszystkim życzę troski o zdrowie swoje i innych oraz dobrej Niedzieli i tygodnia.

14. Chrystus Pan jest naszą sprawiedliwością. Kto wierzy w Niego, jest usprawiedliwiony na wieki i nie pójdzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Mając serca oczyszczone przez wiarę i napełnione miłością Bożą przez Ducha Świętego, który został nam dany - możemy utwierdzać się w

Więcej artykułów…