Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 2 XII 2018 r.

1. Dziś I-a Niedziela miesiąca, ale adoracja Najświętszego Sakramentu będzie za tydzień.

2. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech naszym przygotowaniem będzie udział w Roratach, pojednanie z Bogiem i ludźmi, w którym pomagają adwentowe postanowienia.

3. Roraty codziennie w tygodniu: w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci zapraszam z lampionami. Proszę o przynoszenie serc z wypisanymi dobrymi uczynkami. Będą losowane figurki.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

• we wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy;

• w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

• w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

• w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

5. W tym tygodniu I-y czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek od (dla kandydatów do Bierzmowania) i piątek (dla dzieci i wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.30.

6. Spotkania kandydatów do Bierzmowania: z klas VI w czwartek po Mszy św. w kościele, z wszystkich klas VIII i III gim. na Mszy św. w sobotę o godz. 9.00.

7. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

8. W sobotę z racji uroczystości kancelaria będzie nieczynna.

9. Od soboty będzie można nabyć świece bożonarodzeniowe, z których zakupu zostają finansowane dzieła prowadzone przez Caritas i parafie. Będą także opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna.

10. W przyszłą Niedzielę modlitewnie i materialnie (ofiarami do puszek przed Kościołem) wspieramy Kościół na Wschodzie.

11. Bóg zapłać za ofiary do kopert i na tacę na potrzeby remontu Kaplicy Niepokalanego Serca NMP: 11.270 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

14. W kontekście napawających trwogą zapowiedzi końca świata pojawia się wezwanie, by nabrać ducha i podnieść głowę. Nie ma w tym cienia żartu czy ironii. Wezwanie to wpisuje się w przesłanie Dobrej Nowiny, która w słabości odnajduje moc, w ciemności światło, a w śmierci życie. Zawsze będzie nas dziwić, że właśnie w najtrudniejszych chwilach życia Bóg najpełniej objawia swą tajemnicę. Ale też to przedziwne działanie Boga pozwala nam spojrzeć z odwagą na wszelkie doświadczenia życiowe. Zawsze możemy zachować nadzieję, że to, co trudne, kryje w sobie obietnicę Bożego miłosierdzia.

Więcej artykułów…