Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 V 2024 r.

1. W trwającym Kongresie Eucharystycznym dziś i w każdą Niedzielę w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.00.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc po Mszy św. o godz. 18.00, a w Niedzielę o godz. 15.30. W tym tygodniu modlimy się szczególnie: za rodziny, przygotowujących się do Kapłaństwa oraz o powołania.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

◦ w poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła; Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;

◦ w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

◦ w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; szczególna modlitwą wspieramy Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w Jego 51 rocznicę święceń kapłańskich;

◦ w sobotę - wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, imieniny ks. Grzegorza;

◦ w przyszła Niedzielę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; Dzień Matki – na Nabożeństwo Majowe zapraszam wszystkie Mamy.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia najlepsze życzenia.

4. Za tydzień w Niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I-j Komunii św. dzieci z klas IV. Próba dla dzieci w środę o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.30.

5. 30 maja - w procesji Bożego Ciała pójdziemy w tym roku jak zawsze. Proszę o przygotowaniu ołtarzy w znanych miejscach, dekorację domów i trasy procesji. Proszę również o przygotowanie wcześniej feretronów i chorągwi.

6. Dziś składka na tacę i do kopert (inwestycyjna) na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

7. Bóg zapłać:

- za ofiary na sprzątnie i dekoracje Kościoła;

- za ofiary wpłacane na konto Parafii.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10. Duch Święty jest konieczny, byśmy stali się świadkami Jezusa. Niby to oczywiste, ale wciąż próbujemy świadczyć o Nim po swojemu: swoją dzielnością w byciu dobrymi, swoimi jedynie słusznymi poglądami na każdy temat. Dlatego świadcząc o tym samym Chrystusie, tak różnimy się od siebie: protestanci, katolicy i prawosławni, postępowcy i konserwatyści, czyli uczniowie Chrystusa, którzy głoszą swoje wyobrażenie o Nim, a nie żywego, działającego pośród nas Zmartwychwstałego Pana, którego uwielbione ciało zasiada po prawicy Ojca, a Duch uświęca nas i uczy miłości przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Chrystus objawia nam, że jest z nami, że uczestniczy w naszym trudzie dojrzewania do przyjęcia całej prawdy.

Więcej artykułów…