Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Kolbe w Rudniku OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu – 28 I 2021 r.

1. Rozpoczynamy drugi tydzień czasu pokuty. Zgłębiając prawdę Bożej miłości módlmy się za tych, którym brakuje odwagi na pojednanie się z Bogiem.

Niech pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą nabożeństwa pasyjne:

- DROGA KRZYŻOWA:

DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.00,

DLA DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w

NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00

(po nich Msza Święta o godz. 16.00).

2. W kalendarzu liturgicznym:

w czwartek – święto Świętego Kazimierza, królewicza, patrona Arch. Krakowskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

3. Dziś na Mszach św. o godz. 9.00 (klasa III A), 11.00 (klasa III B) i 16.00 (klasa III C) poświęcenie i rozdanie książeczki dla dzieci z klas III przygotowujących się do I-ej Komunii Świętej. Po Mszach Św. odbędą się spotkania dla rodziców dzieci.

4. Dziś ofiary na tacę składamy na potrzeby Centrum JPII w Krakowie.

5. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na adorację „Godzinę Świętą” o godz. 17.30 zapraszam wszystkich, którzy podjęli modlitwę w Margaretkach i pragną modlić się za kapłanów i o nowe powołania. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.30 (proszę zgłosić wszystkich chorych w zakrystii). Okazja do spowiedzi codziennie przed Msza św. i w czwartek (szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania i dzieci) i piątek od godz.16.30. W piątek Nabożeństwo I-o piątkowe o godz. 17.30, nie będzie adoracji do godz. 20.00. W sobotę Różaniec Wynagradzający przed poranną Mszą św.

6. Bóg zapłać:

- za ofiary na tacę i do kopert na potrzeby naszego kościoła i Parafii: 7335 zł.

- za ofiary wpłacane na konto Parafii.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest nowy numer GN, Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej.

8. Ze względu na stan epidemii proszę o odpowiedzialne zachowania

i przestrzeganie wszystkich obostrzeń.

9. Wszystkim życzę troski o zdrowie swoje i innych, dobrej Niedzieli i całego tygodnia.

10. Bóg jest z nami, jest po naszej stronie - czyż to nie wystarcza, choćby cały świat był przeciwko nam? Bóg wydał za nas wszystkich własnego Syna i w Nim dał nam więcej niż wszystko, bo oko nie widziało, ucho nie słyszało i serce nie wie, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. W Chrystusie jesteśmy umiłowani i wywyższeni ponad wszelkie zrozumienie. W Nim Bóg niczego nam nie odmawia, bo ze względu na Niego sam nas uniewinnił i nie ma już żadnego potępienia dla wybrańców Bożych. Ojciec zawsze nas wysłuchuje, gdyż Chrystus wstawia się za nami.

Więcej artykułów…