Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła – 14 X 2018 r.

1. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa. Przed kościołem będą zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dziś także czcimy z racji 14 dnia miesiąca naszego Patrona św. Maksymiliana Kolbe. Po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii, Nowenna na Różańcu.

2. Dziś o godz. 14.30 zapraszam na spotkanie w salce Róże Różańcowe. Natomiast na Różaniec w dzień Edukacji Narodowej zapraszam Nauczycieli i wychowawców.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

• we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

• w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

• w czwartek - święto św. Łukasza, Ewangelisty;

• w piątek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

• w sobotę - uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

4. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. W tym tygodniu modlimy się szczególnie przez przyczynę św. Jana Pawła II.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:

- w czwartek po Nabożeństwie Różańcowym i Mszy św. klasy 7;

6. Dziś rozpoczynamy tydzień papieski w naszej Parafii. We wtorek uroczysta Msza św. przygotowana przez Zespół Charytatywny. W czwartek (18 X 2018 r.) pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 6.45. Powrót ok godz. 12.00. Autobus 10 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Spotkanie przedpielgrzymkowe zapisanych do Ziemi Świętej w środę o godz. 18.30 w salce na dole. Proszę przynieść dane paszportowe i wpłatę złotówkową.

8. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii. Będziemy to także ofiara na relikwiarz św. Jana Pawła II jako dar Parafii i ofiara na Centrum Jana Pawła II jako podziękowanie za dar relikwii krwi naszego Świętego Rodaka. Uroczyste ich wprowadzenie będzie mało miejsce w poniedziałek - 22 X 2018 r. na zakończenie obchodów papieskich na Mszy św. o godz. 18.00.

9. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. wspólne we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

10. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

11. Boża mądrość wskazuje drogę do prawdziwego skarbu, którym nie są ani bogactwa, ani jakiekolwiek inne dobra doczesne. „Co mam czynić?” – pyta bogaty młodzieniec. „Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie” – odpowiada Chrystus. Serca ludzkiego nie zaspokoją namiastki. Więź z Bogiem i – w Bogu – z drugim człowiekiem jest prawdziwym skarbem, zdolnym nas zaspokoić i uszczęśliwić. Bogactwo dzielone z bliźnimi w potrzebie otworzy nam drogę do królestwa niebieskiego.

Więcej artykułów…