Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 25.02.2018 r. – II Niedziela Wielkiego Postu.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Dziś przeżywamy niedzielę Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

W przyszłą i w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu na gorzkich żalach tradycyjnie będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00. msza święta imieninowa o błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie łaski dla Księdza Kanonika.

 

Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.

 

PRZEZ CAŁY WIELKI POST W KAŻDY PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI O GODZINIE 1615 o 1700 MSZA ŚWIĘTA o 1730 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH.

W NIEDZIELĘ DROGA KRZYŻOWA o godz. 1400 o 1500 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, po nich msza święta bez kazania.

 

W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi codziennie przed mszą świętą, a w piątek od godziny 15.00. wyjazd do chorych w piątek o godz. 12.00.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’: m.in. - w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio”, o modlitwie jako najlepszej broni.

 

W IMIENIU NASZEJ MILENKI CYGAN I JEJ RODZICÓW TRADYCYJNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA NIEJ O 1 % PODATKU. ULOTKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZY STOLIKU Z PRASĄ.

NIECH PRZEMIENIONY CHRYSTUS BŁOGOSŁAWI SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA.

Więcej artykułów…