Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła – 26 IX 2021 r.

1. Dziś przeżywamy I Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Otaczamy modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej jest możliwość złożenia ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

w środę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; jest to dzień imienin naszego Pana Organisty, którego otaczamy modlitwą i życzymy umiejętności przezwyciężania zła dobrem;

w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

3. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. Będziemy modlić się za Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, za chorych, o pokój na świecie, o jedność w naszej parafii oraz za zmarłych.

4. W tym tygodniu czwartek przed, I-y piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta – adoracja – dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo, Różaniec i adoracja wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę i czwartek (dla kandydatów do Bierzmowania i dzieci) oraz w piątek (dla wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.30. Proszę jak w poprzednich miesiącach o zgłoszenie wszystkich chorych w zakrystii. W sobotę Różaniec Wynagradzający i zmianka po Mszy św. porannej i adoracja do godz. 8.30. Nie będzie już Różańca wieczorem.

5. Przygotowanie do Bierzmowania: w środę po Mszy św. dla uczniów klasy VI, w czwartek po Mszy św. i Różańcu i Mszy św. dla uczniów klas VII.

6. Bóg zapłać:

- za ofiary do kopert i na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii i Kościoła: 7560 zł. (z 42 kopert: 3950 zł.) oraz za ofiary wpłacane na konto parafii;

- za ofiary na sprzątanie i kwiaty w miesiącu wrześniu: 1240 zł.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych i Rycerzyka dla dzieci.

8. Wszystkim troski o zdrowie swoje i innych oraz dobrej Niedzieli i tygodnia.

9. W Chrystusie narodziliśmy się na nowo z Ducha i zostaliśmy napełnieni mocą Ducha, aby całe dziedzictwo Chrystusowe mogło stać się w nas tak i amen. Synami Bożymi są bowiem ci, których prowadzi Duch Boży - tak jest z każdym, kto narodził się z Ducha. Duch Boży uczynił nas nowym stworzeniem, wypełnionym nowym życiem z wysoka, tak iż królujemy w życiu z powodu Jezusa Chrystusa. Teraz jesteśmy umarli dla grzechu, a żyjący dla Boga w Chrystusie, naszym Panu. Grzech nad nami nie panuje, ponieważ nie jesteśmy już pod prawem, lecz pod łaską, w mocy Ducha.

Więcej artykułów…