Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –24.12.2017r. IV – Niedziela Adwentu

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

W Wigilię o północy Pasterka zapraszamy wszystkich a szczególnie naszą orkiestrę.

Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, po mszy o godz. 11.00. błogosławieństwo rodziców i dzieci.

Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 15.30. będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII – św. Szczepan, diakon i pierwszy męczennik chrześcijański.

  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista.

  • 28 XII – święci Młodziankowie.

 

Dziękujemy za produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii. Grupę Charytatywną bardzo proszę o rozwiezienie produktów dla potrzebujących.

Zarząd L.K.S. Rudnik serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom za ciepłe przyjęcie przedstawicieli naszego Klubu roznoszących kalendarze klubowe. Jednocześnie informujemy, że mieszkańcy, którzy nie otrzymali takich kalendarzy, mogą to zrobić przez najbliższy tydzień w naszej zakrystii.

Dziś na mszy św. o godz. 11.00. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy lampion.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in. świąteczne strony - każdy znajdzie coś dla siebie • obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole.

 

Przepełnieni radością z faktu, że Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami, wszystkim Parafianom oraz przybyłym drogim gościom, życzymy bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem. Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, a atmosfera radości oraz pokoju Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2018.

Więcej artykułów…