Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła – 4 XI 2018 r.

1. Dziś I-a Niedziela miesiąca.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• dziś – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

• w piątek – rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.;

• w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

3. W listopadzie wracając do tajemnicy Świętych Obcowania, pamiętamy o tych, którzy odeszli z tego świata. Zachęcam do codziennego uczestnictwa w Eucharystii i wspólnej modlitwy za zmarłych przed Mszą św. do 8 listopada.

4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:

- w czwartek po Mszy św. (godz. 18.30) klasa 8a;

- w sobotę o godz. 9.00 klasa 8b;

- w sobotę o godz. 10.00 klasa III a gim.;

- w sobotę o godz. 11.00 klasa III b gim.

5. Za tydzień przeżywać będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy dziękować za dar wolności, dlatego zapraszam przeddzień, w sobotę na dziękczynna adorację za Ojczyznę od godz. 15.00 do 21.00 z przerwą na Mszę św. Rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Apelem Jasnogórskim. Na adoracje o godz. 15.00 zapraszam wszystkie dzieci, o godz. 16.00 młodzież. W następnych godzinach proszę o poprowadzenie modlitwy grupy parafialne po wcześniejszym uzgodnieniu. Uroczysta Msza św. w Niedzielę o godz. 11.00.

6. Za dwa tygodnie, w Niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć kleryków KSD w ramach Niedzieli Powołań. Szczegóły podam za tydzień.

7. Domowy Kościół w naszej Parafii organizuje wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy z 30.11/01.12.2018 r. (piątek/sobota). Autobus 50 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią Niedzielę - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w kwocie 2500 zł.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.


11. Co czynić, aby nasze życie było udane? Słowo Boże podkreśla dziś znaczenie przykazań Bożych, a zwłaszcza przykazania miłości Boga i bliźniego. Skąd jednak czerpać motywację do ich przestrzegania, kiedy przytłacza nas własna słabość i grzeszność? Ostateczną odpowiedzią Boga na nasze poszukiwanie szczęścia nie jest przepis, lecz osoba Jezusa Chrystusa, który z miłości ofiarował samego siebie za nasze grzechy. Tylko przyjmując Jego miłość, możemy naprawdę kochać siebie i bliźnich, żyjąc w bliskości królestwa Bożego

Więcej artykułów…