Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła – 22 VII 2018 r.

1.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

-w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

-we wtorek– wspomnienie św. Kingi , dziewicy

-w środę – święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących; po wieczornej Mszy św. poświecenie pojazdów, przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy; dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać w środę będzie jeszcze poświęcenie w przyszłą Niedzielę po Mszach św.;

-w czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP;

-w przyszłą Niedzielę – św. Marty.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

 

2.Bóg zapłać za ofiary na tacę i do kopert w poprzednią Niedzielę na potrzeby naszego kościoła i remontu Kaplicy Niepokalanego Serca NMP w kwocie: 6965 zł.

 

3.W przyszłą Niedzielę po Mszy św. popołudniowej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

 

4.W sobotę, 4 VIII 2018 r. organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa (uroczysty odbiór Relikwii św. Maksymiliana Kolbe) i Częstochowy na Nabożeństwo Wynagradzające. Wyjazd o godz. 4.00 rano, powrót ok. godz. 24.00. Zapisy w zakrystii do środy 25 VII 2018 r.

 

5.Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in. o tym gdzie mówić ludziom o Bogu?, podsumowanie Mundialu i obrazek z modlitwą kierowcy.

 

6.Trwają wakacje. Wszystkim, którzy korzystają z tego czasu szczególnie dzieciom i młodzież życzę dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

 

7.„Pan jest moim pasterzem”. Co znaczą dla nas te słowa? Wielu współczesnym ludziom wydaje się, że nie potrzebują Pasterza, że sami sobie poradzą, a wtedy często gubią to, co w życiu jest najistotniejsze. Gdy czujemy się skrzywdzeni, osamotnieni i niespełnieni, gdy przechodzimy przez nasze „ciemne doliny”, pamiętajmy, że mamy dobrego Pasterza, takiego, który lituje się nad nami, który jedna nas z Bogiem przez swoją krew wylaną na krzyżu i naucza, jak dobrze przeżyć życie.

Więcej artykułów…