Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła – 11 XI 2018 r.

1. Dziękujemy dziś Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny odzyskanej 100 lat temu i za ludzi dzięki, którym było to możliwe. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w dziękczynna adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z dziękczynnym Te Deum, po Mszy św. o godz. 12.00 przed kościołem uroczyście odśpiewamy nasz Hymn Narodowy.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• dziś – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,

• w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

• we wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

• w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

• w przyszłą Niedzielę - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

3. Za tydzień, w Niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć kleryków KSD w ramach Niedzieli Powołań. Na wszystkich Mszach Św. będą głosić kazania. Będą także spotkania: po Mszy św. o godz. 9.00: z ministrantami i scholą, po Mszy św. o godz. 11.00 z dziećmi, o godz. 15.00 z młodzieżą (kandydaci do Bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gim. uczestniczą w ramach spotkania przygotowujących, dlatego nie będzie już do końca miesiąca innych spotkań).

4. Za tydzień w II Dniu Ubogich będzie można do puszek przed kościołem wesprzeć to dzieło.

5. Domowy Kościół w naszej Parafii organizuje wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy z 30.11/01.12.2018 r. (piątek/sobota). Autobus 50 zł. Zapisy w zakrystii.

6. Zakończone i odebrane zostały prace przy kaplicy Niepokalanego Serca NMP. PO renowacji powrócił także feretron MB Miłosiernej. Do końca listopada mamy jako Parafia – inwestor do zapłacenia: 85.986 zł. Składka do kopert i na tacę na potrzeby remontu za dwa tygodnie, w Niedzielę, 25 XI 2018 r.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

9. Trudno jest zrezygnować ze swoich praw i oddać coś, co uważamy za swoją własność, nawet gdy skłania nas ku temu sumienie. Słowo Boże głosi dziś pochwałę dwóch ubogich wdów, hojnie obdarowujących Boga i ludzi tym, co posiadały. Takiej postawy uczy nas również sam Jezus, który ofiarował samego siebie dla zgładzenia naszych grzechów. Obyśmy przyjmując Go w Eucharystii, nie rezygnowali z Jego aprobaty, pokoju, bliskości dla drobiazgów niewartych więcej niż garść mąki, kropla oliwy czy dwa drobne pieniążki.

Więcej artykułów…