Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.03.2018 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu.

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia.

W miniony piątek przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia Sakramentu bierzmowania, przez młodzież gimnazjalną trzeciej klasy. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił ks. Biskup Damian Muskus. Niech Duch Święty umacnia serca tych młodych ludzi by dawali dobre świadectwo swojej wiary.

Wspólnota Żywych Róż z naszej Parafii ufundowała dwie nowe figury do naszego kościoła – figurę świętego Józefa i świętego Michała Archanioła, które poświęcił ks. Biskup Damian. Niech Bóg wynagrodzi waszą niezwykłą ofiarność.

We wtorek, przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

Dzisiaj i w przyszłą Niedzielę tradycyjnie na gorzkich żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu.

PRZEZ CAŁY WIELKI POST W KAŻDY PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI O GODZINIE 1615 o 1700 MSZA ŚWIĘTA o 1730 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH.

W NIEDZIELĘ DROGA KRZYŻOWA o godz. 1400 o 1500 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, po nich msza święta bez kazania.

DZISIAJ PO MSZY ŚW. O GODZ. 11.00. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PIERWSZO – KOMUNIJNYCH. Dzisiaj również o godzinie 10.00. w budynku OSP Zebranie Wiejskie na które zapraszają burmistrz i Pani Sołtys.

Pan burmistrz ogłasza również rekrutację do przedszkoli samorządowych i zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych na rok 2018/2019.

Nabór do przedszkoli odbywa się od 6 do 23 marca. Obowiązkowe zapisy dzieci 7 – letnich /rocznik 2011/ do klas pierwszych szkół podstawowych odbywać się będą w dniach od 12 do 23 marca br.

W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 16.15 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania przyjdą klasy 7 oraz 2 gimnazjum. Po drodze krzyżowej krótkie spotkanie tych uczniów.

Kochani w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. misjonarz – ojciec o. Ryszard Ożóg jezuita. O godzinie 7 będzie msza święta z nauką ogólną, o 9 msza święta z nauką dla młodzieży, o 11 msza święta z nauką dla dzieci, po mszy świętej o 16 nauka stanowa dla kobiet.

Bóg zapłać za złożone dziś 0fiary na potrzeby naszej świątyni a mianowicie na potrzeby opłat bieżących oraz opłat do Kurii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’: m.in. - O ograniczeniu handlu w niedziele.

W IMIENIU NASZEJ MILENKI CYGAN I JEJ RODZICÓW TRADYCYJNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA NIEJ O 1 % PODATKU. ULOTKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZY STOLIKU Z PRASĄ.

NIECH CHRYSTUS BŁOGOSŁAWI SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA.

Więcej artykułów…