Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła – 10 X 2021 r.

1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Nie lękajcie się. Przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać. Dziś także na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone Różance dla dzieci z klas III.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

we wtorek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;

w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

3. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. W czwartek na Różaniec w dzień Edukacji Narodowej zapraszam Nauczycieli i wychowawców. Będziemy modlić się szczególnie przez przyczynę św. Maksymiliana z racji 14 dnia miesiąca. Nowenna na Różańcu.

4. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. wspólne we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Kartki są do zabrania na stoliku z gazetami.

5. W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. W piątek na spotkanie o godz. 17.00 zapraszam kandydatów na ministrantów, a po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) młodzież.

8. Dzięki staraniom Pani Sołtys na cmentarzu dostępny jest drobny kamień dla uzupełnienia przy grobach. Bardzo proszę o wynoszenie pozostałości z grobów na śmietnik, a nie zostawianie ich w małych koszach przy alejce.

9. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii i Kościoła: ogrzewanie kościoła i plebanii.

10. Bóg zapłać: - za ofiary składane ma tace i wpłacane na konto Parafii.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.

12. Wszystkim życzę troski o zdrowie swoje i innych oraz dobrej Niedzieli i tygodnia.

13. Słowo Boże jest żywe i pełne mocy, w nim jest duch i jest życie. Kto kocha Słowo Boże i żyje nim, ten wybrał najlepszą cząstkę, której nigdy nie utraci. Wszystko bowiem przeminie, niebo i ziemia przeminą, ale Słowo Boże trwa na wieki. W nim jest mądrość prowadząca do zbawienia, jest moc przemienienia i obfite życie w Duchu. Cóż nam pomoże, choćbyśmy cały świat zdobyli, a nie mieli Słowa Bożego w sercu swoim?

Więcej artykułów…