Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.01.2017r. Niedziela Chrztu Świętego.

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

 

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

 

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Z wizytą duszpasterską pragniemy nawiedzić :

 

jutro od godz. 8.00. mieszkańców ul. Dolnej od pana Wladysława Godzika do pana Krzywonia.

Wtorek - od godz. 8.00 mieszkańców ul. Dolnej od pana Stefana Zajdy do Mieczysława Starzec.

Środa -  od godz. 8.00. mieszkańców Suchej Góry od państwa Kościelniaków oraz mieszkańców Blakówki od pana Tadeusza Blaka.

Czwartek -  od godz. 8.00. mieszkańców ul. Dolnej od pana Jana Profic do Zygmunta Starzec.

Piątek - od godz. 8.00. mieszkańców ul. Centralnej od pana Stanisława Pyrtek do pana Edwarda Garbień.

Sobota - mieszkańców ul. Szkolnej pod i nad szkołą od pana Józefa Światłonia.

 

Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców na ,,Jasełka” – Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” oraz Chóru Seniorów z Rudnika, które odbędzie się 14.01. 2018 r. o godz.17.00. w Sali widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

 

W przyszłą niedzielę składka w kopertach i na tacę na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi.

W IMIENIU NASZEJ MILENKI CYGAN I JEJ RODZICÓW TRADYCYJNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA NIEJ o 1 % PODATKU. ULOTKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZY STOLIKU Z PRASĄ.

Więcej artykułów…