Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 17 X 2021 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty;

• we wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera;

• w środę – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;

• w piątek – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego Patrona Województwa Małopolskiego.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

2. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30.

3. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. wspólne we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Kartki są do zabrania na stoliku z gazetami.

4. W piątek na spotkanie o godz. 17.00 zapraszam kandydatów na ministrantów, a po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) młodzież.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:

- w sobotę o godz. 9.00 kl. VIII a, o godz. 10.00 kl. VIII b, o godz. 11.00 kl. VIII c.

6. Dziś składka do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii i Kościoła: opał na ogrzewanie kościoła i plebanii.

7. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpoczyna cały Tydzień Misyjny. Po Mszach św. przy kościele zbierane są ofiary na kontynuację adopcji dzieci na misjach.

8. Dziękuję za ofiary złożone do skarbon przed Kościołem w poprzednią Niedzielę – Dzień Papieski na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję również Grupie Charytatywnej za przeprowadzoną zbiórkę. Zebraliśmy kwotę: 3170 zł. Została ona wpłacona na konto Fundacji.

9. Bóg zapłać: - za ofiary składane na tace i wpłacane na konto Parafii.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Troska o groby naszych zmarłych jest świadectwem naszej wiary i obowiązkiem chrześcijańskim. Proszę o uporządkowanie grobów i otoczenia cmentarza. Proszę o niewyrzucanie niczego z cmentarza do lasu, nie zostawiania wypalonych wkładów w koszach przy kościele.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.

12. Wszystkim życzę troski o zdrowie swoje i innych oraz dobrej Niedzieli i tygodnia.

13. Wpatrujemy się w Jezusa i naśladujemy Go we wszystkim, inaczej bowiem nie możemy iść za Nim dokądkolwiek On idzie. Iść za Nim to zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i iść Jego śladami. On nigdy nie szukał swego, nie szukał własnej chwały, ale uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to śmierci krzyżowej. Tak jak Jezus umiłował wolę Ojca ponad wszystko, tak i my miłujemy Pana bardziej niż wszystkich, a nawet więcej niż własne życie. Nie jest uczeń nad Mistrza, ale ma być jak jego Mistrz. Jesteśmy posłuszni Jezusowi we wszystkim, bo On jest naszym jedynym Mistrzem i jedynym Panem.

Więcej artykułów…