Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła – 30 IX 2018 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• dziś – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

• w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

• we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

• w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

• w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

2. W poniedziałek rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. Będziemy modlić się za Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, za chorych, o pokój na świecie, o jedność w naszej parafii oraz za zmarłych.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Charytatywnego.

4. W tym tygodniu I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek od (dla kandydatów do Bierzmowania) i piątek (dla dzieci i wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 7.30.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VI w czwartek po Nabożeństwie Różańcowym i Mszy św. w kościele.

6. W przyszłą Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Zostaną poświęcone i rozdane Różańce.

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie Kościoła złażone w tym miesiącu: 1300 zł.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym, Gościu Niedzielnym” m.in. – Relacja z papieskiej pielgrzymki na Litwę oraz „Mała wielka Święta” o św. Teresie z Lisieux.

9. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

10. Warto zrobić wszystko, żeby nie czynić zła i nie być powodem zgorszenia, ale przede wszystkim, żeby pozostać wiernym Jezusowi. Ta wierność ma czasem bardzo wysoką cenę – gdy cięcia muszą być aż tak radykalne i bolesne, że mocne Chrystusowe porównanie do odcięcia ręki czy wyłupienia oka okazuje się bardzo trafne. Wybór tego, co trudne, ze względu na Chrystusa wymaga niekiedy heroizmu. Bóg jednak daje nam moc wytrwania w dobru. Trzeba tylko z ufnością przylgnąć do Niego i zanurzyć się w Jego miłości.

Więcej artykułów…