Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 18 XI 2018 r.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś II Dzień Ubogich. To wezwanie do czynów miłosierdzia chrześcijańskiego. Można też do puszek przed kościołem wesprzeć to dzieło. Połowa zebranych ofiar przeznaczona na cele parafialne, druga na organizacje tego dnia w Diecezji.

2. Dziś także w naszej Parafii gościmy kleryków Krakowskiego WSD w ramach Niedzieli Powołań. Modlimy się za przygotowujących się do życia kapłańskiego i wypraszamy nowe powołania do służby Bożej. Na wszystkich Mszach Św. głoszą kazania i spotykają się z grupami: po Mszy św. o godz. 9.00: z ministrantami i scholą, po Mszy św. o godz. 11.00 z dziećmi, o godz. 15.00 z młodzieżą (kandydaci do Bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gim.).

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• dziś - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

• w poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;

• we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

• w środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

• w czwartek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

• w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy;

• w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

4. W czwartek 22 XI 2018 r. po Mszy św. Nowenna do św. Jana Pawła II i uczczenie relikwii. Każdego 22 dnia miesiąca będzie Nowenna do Naszego Świętego Rodaka.

5. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zostanie przyjęty nowy ministrant.

6. Odchodzący z urzędy Burmistrza , Pan Piotr Pułka dziękuje wszystkim za współpracę i życzliwość. Tekst podziękowań jest wywieszony w gablocie.

7. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

8. Wstrząśnięte moce niebieskie, wielki ucisk, zmartwychwstanie umarłych, sąd Boży, nagroda i kara wieczna – nie są to tematy, o których słucha się z przyjemnością. W Eucharystii staje pośród nas Jezus Chrystus, którego miłość, objawiona w ofierze krzyżowej, okazała się większa niż wszystkie nasze grzechy. Trwałe i pełne szczęście możemy odtąd znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Jemu, gdyż tylko On ma moc nas uwolnić od największego lęku człowieka – lęku przed wiecznym bezsensem, pustką i osamotnieniem śmierci.

Więcej artykułów…