Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła – 5 VIII 2018 r.

  1. Dziś I-a Niedziela miesiąca, na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dziś rozpoczynamy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbe, która ma nas przygotować do Uroczystości Odpustowej w Naszej Parafii.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego; wyrusza XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę;
  • w środę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • w czwartek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • w piątek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

3. W przyszłą Niedzielę, 12 VIII 2018 r. Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 wraz z kazaniem i wprowadzeniem Relikwii św. Maksymiliana będzie celebrował Ks. Infułat Bronisław Fidelus, były Archiprezbiter Bazyliki Mariackiej i Proboszcz.

Zapraszamy naszą orkiestrę, naszych strażaków, młodzież w strojach do feretronów, scholę, chór, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich do włączenie się czynnego w ten wyjątkowy dzień. Proszę o przygotowanie kościoła i jego otoczenia.

4. Możliwość spowiedzi przed odpustem w piątek i sobotę od godz. 16.30.

5. Zachęcam w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji jako doskonałego narzędzia  do walki ze wszystkimi nałogami i uzależnieniami zniewalającymi człowieka.

6. Bóg zapłać ofiary złożone w środę i Niedzielę ofiary na środki transportu dla misjonarzy w kwocie: 2950 zł. i 5 euro.

7. Dziś można wesprzeć ofiarami do puszek przed kościołem chorego Mateusza z Sułkowic. Bóg zapłać.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Trwają wakacje. Wszystkim, którzy korzystają z tego czasu szczególnie dzieciom i młodzież życzę dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

10. „Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. (...) Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. Ten Chleb, jak dawna manna, jest chlebem życia, ale też zarazem chlebem próby. Czy mamy odwagę uwierzyć, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność samego Chrystusa? To jest pokarm, którego moc przekracza wszystko inne. Chleb, który daje życie i w którym ukryte jest bezkresne tchnienie Boga. To wiara pozwala nam przyjąć moc tego chleba. Czy mamy odwagę porzucić dawnego człowieka, aby szukać naszego Mistrza tam, gdzie On naprawdę przebywa?

Więcej artykułów…