Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 12 VIII 2018 r.

  1. Cieszymy się dzisiaj z Uroczystości odpustowej naszego patrona, który 77 lat temu oddał życie z miłości do Boga i drugiego człowieka i z głębi serca zanosimy wołanie: Św. Maksymilianie oręduj za nami, wypraszaj żywą wiarę i jedność naszej parafii.
  2. Bogu niech będą dzięki za dar łaski odpustu. Dziękuję Ks. Infułatowi Bronisławowi Fidelusowi, byłemu Archiprezbiterowi i Proboszczowi Parafii Mariackiej za przewodniczenie naszym uroczystościom, za Słowo Boże i wprowadzenie relikwii naszego Patrona. Niech Matka Najświętsza wyjedna wszelkie potrzebne łaski w życiu kapłańskim i ma zawsze w swojej opiece. Dziękuję wszystkim kapłanom z Dekanatu, Rodakom, byłym duszpasterzom i gościom za dzisiejszą obecność, modlitwę i posługę w konfesjonale, także Ks. Diakonowi.
  3. Bardzo dziękuję tym wszystkim, dzięki którym ta dzisiejsza uroczystość mogła się odbyć. Służbie kościelnej, paniom sprzątającym i ubierającym kościół, lektorom i ministrantom i tym wszystkim gorliwym parafianom, którzy okazali  wielką pomoc przyczyniając się do uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję naszej Orkiestrze, Straży Pożarnej, Chórowi, Scholii, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, młodzieży, niosącym feretrony i wszystkim. Dziękuję delegacji parafian z Kacwina w strojach regionalnych. Dziękuj Paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie poczęstunku przy kościele i na plebanii. Niech św. Maksymilian wyjedna Boże błogosławieństwo.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Święto NMP Kalwaryjskiej, od dzisiaj trwają Uroczystości Opustowe, szczegóły w gablocie; nasza asysta podobnie jak w poprzednich latach weźmie udział w procesjach odpustowych wspólnie z asystą z Głogoczowa;
  • we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. W Oświęcimiu uroczystości z okazji 77 r. męczeńskiej Jego śmierci, szczegóły w gablocie.
  • w środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. jak w Niedzielę, na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów;
  • w piątek – Święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

5.W przyszłą Niedzielę, 19 VIII 2018 r. w Sułkowicach odbędą się Gminne Dożynki. O godz. 9.45 przemarsz korowodu wieńcowego i o godz. 10.00 Msza św. w kościele.

6.Bóg zapłać ofiary złożone w Niedzielę do puszek przed kościołem dla chorego Mateusza z Sułkowic. Zebrano 3063 zł i 10 euro. Bóg zapłać.

7. W przyszłą Niedzielę składka inwestycyjna do kopert i na tacę na remont Kaplicy.

8. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

9. Czy można żyć po chrześcijańsku w miejscu, gdzie króluje nienawiść i pogarda? Bóg daje nam czytelny znak w osobie św. Maksymiliana Kolbego, który w obozie koncentracyjnym dobrowolnie poszedł na śmierć za obcego człowieka, ocalając nie tylko jego życie, ale i jego godność. Boża miłość i moc nie są zastrzeżone dla nielicznego kręgu wybranych. Jeśli zechcemy naprawdę żyć Ewangelią w swoim środowisku, Bóg będzie z nami tak samo, jak był ze św. Maksymilianem.

Więcej artykułów…