Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła – 25 XI 2018 r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Na Mszy św. o godz. 11.00 zostanie przyjęty nowy ministrant. Za tydzień I-ą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• dziś - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

• w piątek – święto św. Andrzeja Apostoła;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

1. W piątek 30 XI 2018 r. wraz z Domowym Kościołem z naszej Parafii udajemy się na nocne czuwanie do Częstochowy. Wyjazd o godz. 17.00. Autobus 50 zł.

2. W tym tygodniu I-a sobota miesiąca. Adoracja i wzmianka różańcowa na Mszy św. porannej.

3. Dziś składka do kopert i na tacę na potrzeby remontu Kaplicy Niepokalanego Serca NMP. Bóg zapłać.

4. Bóg zapłać:

- za ofiary złożone do puszek przed Kościołem w miniona Niedzielę w II Światowy Dzień Ubogich w kwocie 2600 zł. Połowa zebranych ofiar przeznaczona na cele parafialne i zostanie przekazana Grupie Charytatywnej, druga została wpłacona na organizacje tego dnia w Diecezji;

- za ofiary na sprzątanie Kościoła w tym miesiącu: 940 zł.

- za ofiary do kopert złożone już w poprzednią Niedzielę: 2850 zł.

3. W sobotę nasi ministranci i lektorzy brali udział w Dekanalnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Służby Liturgicznej w piłce nożnej. Grupa średnia zajęła 5 miejsce, grupa starsza 2. Dziękuję za pomoc rodzicom.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego także Kalendarz na Nowy Rok, a w Małym GN: lampion na Roraty.

6. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

7. Głosimy dziś królestwo prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju; królestwo, w którym spełnią się na zawsze wszystkie dobre pragnienia naszych serc. Królestwo to, dla wielu stanowiące jedynie piękny, choć nierealny ideał, dla chrześcijanina jest konkretną rzeczywistością, której nadejścia oczekuje. Drogą do tego królestwa jest Jezus Chrystus. Ten, który własną krwią wybawił nas od grzechów, zaprasza nas do pójścia za sobą drogą wiary, abyśmy żyjąc, jak przystoi świętym, mogli w pokoju oczekiwać spełnienia naszych tęsknot.

Więcej artykułów…