Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła – 7 X 2018 r.

1. Dziś I-a Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• dziś – wspomnienie NMP Różańcowej;

• we wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

• w środę – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;

• w czwartek – wspomnienie św. Jana XXIIII, papieża;

• w piątek – wspomnienie bł. Jan Beyzyma, prezbitera;

• w sobotę - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

3. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. W piątek Różaniec i Msza św. w intencji Ojczyzny.

4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:

- w czwartek po Nabożeństwie Różańcowym i Mszy św. (godz. 18.45) klasa 8a;

- w sobotę o godz. 9.00 klasa 8b;

- w sobotę o godz. 10.00 klasa III a gim.;

- w sobotę o godz. 11.00 klasa III b gim.

5. Za tydzień będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa. Przed kościołem będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

6. Za tydzień w Niedzielę o godz. 14.30 zapraszam na spotkanie w salce Róże Różańcowe. Natomiast na Różaniec w dzień Edukacji Narodowej zapraszam Nauczycieli i wychowawców.

7. W ramach obchodów 40 - lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II w czwartek - 18 X 2018 r. jesteśmy zaproszeni jako Parafia do Centrum Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 8.00 Msza św., potem możliwość zwiedzania i osobistej modlitwy. Wyjazd o godz. 6.45. Autobus 10 zł. Zapisy w zakrystii.

Będziemy także dziękować za dar relikwii krwi św. Jana Pawła II, które otrzymaliśmy od Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczyste ich wprowadzenie będzie mało miejsce 22 X 2018 r. na zakończenie obchodów papieskich.

8. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne (czytane przez cały rok), jednorazowe (czytane na cmentarzu i w kościele od 1do 8 XI) i intencje na Msze św. wspólne we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Proszę wyraźnie wpisać rodzaj wypominek i przy rocznych godzinę ich czytania (7.00 lub 9.00)

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

11. „Czy wolno mężowi oddalić żonę?” Pan Bóg przypomina nam dzisiaj o swoim zamyśle dla małżeństwa. Żyjemy w czasach, gdy godność i stałość tego sakramentu jest zagrożona i nieustannie podważana. Czytania z Księgi Rodzaju i Ewangelii św. Marka mówią wyraźnie o stworzeniu „mężczyzny i kobiety” dla wspólnego życia i przypominają, że „co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”. Łaska sakramentu małżeństwa nie jest czczym ludzkim wymysłem, lecz rzeczywistą Bożą mocą, uzdalniającą do wytrwania w jedności i pomnożenia miłości.

Więcej artykułów…