Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA- 13.05.2012 r.

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Dzieci z klasy trzeciej na mszy św. o godz. 11.00. przeżywają dziś rocznicę pierwszej Komunii Świętej. O godz. 14.30. Wzmianka różańcowa, o 15.30. nabożeństwo majowe. O godzinie 20.00. dodatkowa majówka przy starym kościółku.

 

Rodzice chorego dziecka bardzo dziękują za okazaną pomoc, zebraliśmy około sześć tysięcy złotych. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 6.45.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Msze wieczorne w te dni rozpoczną się od procesji błagalnych do krzyża misyjnego. Jutro przypada święto: Świętego Macieja apostoła, we środę Świętego Andrzeja Boboli, w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o 20.00. dodatkowa majówka przy starym kościółku.

 

W poniedziałek na majówkę zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci z drugiej klasy przygotowujące się do Pierwszej Komunii. Po mszy świętej próba w kościele.

Pan Stręk informuje, że wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia odbędzie się w dniu 19.05. w najbliższą sobotę o godzinie piątej rano z parkingu przy kościele. Prosi się o zabranie dowodów osobistych lub legitymacji.

Burmistrz naszej gminy wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń oraz O.S.P. w Harbutowicach zapraszają w przyszłą niedzielę na mszę św. w kapliczce Konfederatów oraz majówkę w lesie Groby koło świętego Michała w 241 rocznicę bitwy konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi. Dokładny program znajduje się w gablotce.

 

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na potrzeby naszej świątyni, a mianowicie na zamknięcie kosztów związanych z bieżącymi remontami. Dzięki waszej pomocy drodzy parafianie kończymy najbardziej konieczne prace związane z odwodnieniem dolnego kościoła i remontem kaplicy. Najbardziej kosztowne były firmy, za remont kaplicy i wymianę okien zapłaciliśmy 32 000 zł. Za malowanie dachu na plebanii zapłaciliśmy 12 000 zł. Pozostałe prace tak liczne to głównie koszt materiałów około 8 000 zł. A reszta to bezinteresowna pomoc parafian za co mówimy z serca Bóg zapłać. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wszelką pomoc. Planujemy w najbliższym czasie odnowić boczne ściany nad kaloryferami i na tym na razie poprzestaniemy, bo czeka nas konieczna, ale bardzo kosztowna inwestycja związana z remontem dachu naszej świątyni. Od trzeciej niedzieli czerwca przez chyba najbliższe dwa lata jak Pan Bóg pozwoli będziemy zbierać ofiary na ten cel. Było 5 firm i każda stwierdziła, że niezbędny jest remont całego dachu. Planowany koszt to około 200 000 zł. Na dzień dzisiejszy wraz z Radą Parafialną to dzieło remontu dachu powierzyliśmy naszemu parafianinowi panu Wiesławowi Sadzikowi, który przyjął powierzone zadanie i na pewno wykona je najlepiej jak potrafi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ m. in. kto do kogo dopłaca? Specjalny dodatek o finansowaniu kościoła w Polsce.

Więcej artykułów…