Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła – 31 X 2021 r., Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. Dziś zapraszam na ostatnie Nabożeństwa Różańcowe o godz. 15.30. Wcześniej o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pochód Świętych wokół Kościoła.

2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele i procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych; pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej; wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych jeden raz w ciągu dnia pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego; nie zapominajmy, że przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar: odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, winne dni cząstkowy za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu. Wieczorny Różaniec za zmarłych o godz. 20.30 na cmentarzu.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• we wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;

• w czwartek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

4. W listopadzie wracając do tajemnicy Świętych Obcowania, pamiętamy o tych, którzy odeszli z tego świata. Zachęcam do codziennego uczestnictwa w Eucharystii i wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami przed Mszą św. do 8 listopada.

5. Włączając się w dzieło Różaniec do granic nieba proszę, aby do 8 XI br. modlić się w naszych domach za naszą Ojczyznę.

6. W tym tygodniu I-y czwartek piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta – adoracja – dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo i adoracja wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek (dla wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.30. Proszę jak w poprzednich miesiącach o zgłoszenie wszystkich chorych w zakrystii. W sobotę Różaniec Wynagradzający i wzmianka po Mszy św. porannej i adoracja do godz. 8.30.

7. Przygotowanie do Bierzmowania: w środę po Mszy św. dla uczniów klasy 6, w czwartek po Mszy św. dla uczniów klas 7 oraz wyjątkowo w sobotę dla klas 8: 8 a – godz. 9.00, 8 b – godz. 10.00, 8 c – godz. 11.00.

8. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w sobotę.

9. Trwa inwentaryzacja cmentarza: dostępna jest strona internetowa na profilu: ecmentarze.pl.

10. W przyszłą Niedzielę na spotkanie synodalne o godz. 15.00 w salce zapraszam przedstawicieli wszystkich grup parafialnych

11. Nasz Parafianin, P. Bogusław Kurowski rozpoczął kurs przygotowujący do podjęcia posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Proszę o modlitwę w Jego intencji.

12. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. wspólne.

13. Bóg zapłać:

- za ofiary na kontynuację adopcji na odległość 5 dzieci z Kenii: 6735 zł.

- za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za ofiary na sprzątanie i kwiaty

w miesiącu październiku: 300 zł.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: GN, Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka dla dzieci.

15. Wszystkim życzę troski o zdrowie swoje i innych oraz dobrej Niedzieli i tygodnia.

Więcej artykułów…