Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Adwentu. 16.12.2012r.

To już ostatni tydzień Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od jutra, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź.

SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA W NASZEJ PARAFII W NAJBLIŻSZY PIĄTEK 21 GRUDNIA RANO OD GODZINY 800 DO 1130 Z PRZERWĄ O 930 ORAZ PO POŁUDNIU OD 1430 DO 1800 Z PRZERWĄ O 1600.

 

W ŚRODĘ 19 GRUDNIA ODWIEDZINY CHORYCH OD GODZINY 9.00. CHORYCH PROSIMY ZGŁASZAĆ W ZAKRYSTII.

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami!, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie w poniedziałek i czwartek wieczorem o 1700, w pozostałe dni rano o 645.

Zarząd naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku informuje, że dzisiaj odbędzie się akcja roznoszenia kalendarzy strażackich na rok 2013. Wszystkim zainteresowanym bardzo dziękujemy. Podpisał prezes pan Tadeusz Krzywoń.

 

Dzisiaj młodzież naszej Szkoły prowadzi przed kościołem kwestę ozdób i stroików świątecznych. Całkowity dochód przeznaczony jest na potrzeby naszej Szkoły.

 

Dziś o godzinie 14.30. spotkanie z członkami Żywego Różańca a po wieczornej mszy św. spotkanie Rady duszpasterskiej.

Jak co roku zbieramy produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii. Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny z życzeniami od nas kapłanów dla każdej rodziny.

Przypominamy o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy. Lampiony zostaną ocenione w sobotę rano a rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 23 grudnia. Główną nagrodę stanowi cyfrowy aparat fotograficzny.

 

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Sułkowicach zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 4.01. w biurze Ośrodka.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in.:, o nocnej rozmowie, która zmienia życie – trzeci odcinek cyklu adwentowego; o umęczonej ziemi Jezusa: dlaczego Palestyna od ponad 50 lat stale żyje w cieniu wojny?

W „Małym Gościu Niedzielnym” m.in.: szopka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia, najlepiej z pomocą mamy i taty.

Więcej artykułów…