Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.11.2012 r. 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dzisiaj o godz. 11.00. przyjęcie kandydatów do grona ministrantów naszej parafii.

W tym tygodniu wspominamy:

w piątek - Świętego Andrzeja Apostoła.

W tym dniu będziemy przeżywać rocznicę nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii Świętej siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II przez naszą parafię.

Z tej okazji o godzinie 15.00. rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Odśpiewamy koronkę do Bożego Miłosierdzia -możliwość indywidualnej adoracji będzie trwała do mszy św. wieczornej do godziny 17.00.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy święty czas Adwentu i pierwsze roraty. O godzinie 14.30. spotkanie z członkami Żywego Różańca, o 15.30. nieszpory o 16.00. msza święta.

Ogromnie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary tydzień temu na remont dachu naszej świątyni. Złożyliśmy 13 tysięcy złotych mamy, więc w banku 55 tysięcy złotych.

Ogłaszamy konkurs z nagrodami na najpiękniejszy lampion adwentowy termin do 21 grudnia liczy się pomysłowość i samodzielność wykonania. Rozstrzygniecie konkursu w niedzielę 23 grudnia.

Jak co roku od przyszłej niedzieli będziemy zbierać produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Będą również opłatki z życzeniami od nas kapłanów na stół wigilijny.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in.: kalendarz ścienny na rok 2013 z obrazkową historią 90 lat „Gościa Niedzielnego”; - tylko w „Gościu”: fragment najnowszej książki Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo”. W „Małym Gościu Niedzielnym” w. m.in.

- adwentowy lampion do samodzielnego złożenia.

Więcej artykułów…