Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 6.05.2018r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

DZISIAJ PO MSZY WIECZORNEJ NA PLEBANI SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ.

 

"MĘŻCZYŹNI ŚWIĘTEGO JÓZEFA ZAPRASZAJĄ NA PROJEKCJĘ FILMU ODWAŻNI. ODBĘDZIE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE DZISIAJ O 17.00. WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY RODZINY, OSOBY SAMOTNE, A SZCZEGÓLNIE MĘŻCZYZN Z NASZEJ PARAFII."

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Msze święte wieczorne w tych dniach rozpoczną się od procesji błagalnych od krzyża misyjnego.

 

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. ROZPOCZĘCIE UROCZYSTOŚCI PRZED KOŚCIOŁEM O GODZINIE 10.30.

WIELKI BÓG ZAPŁAĆ RODZICOM DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYM, KTÓRZY WCZORAJ BARDZO OFIARNIE UPIĘKSZYLI TEREN WOKÓŁ KOŚCIOŁA I PLEBANII.

 

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską, w tym tygodniu szczególnie zapraszamy dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po majówce próba w kościele.

 

We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W najbliższy piątek o godz. 18.00. msza św. za Ojczyznę zapraszamy. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego, jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego.

W sobotę o godzinie 9.00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez uczniów klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz ich pierwsza spowiedź – Dzieci przychodzą ze świecami w strojach apelowych.

 

Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

 

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na potrzeby naszej świątyni.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’: m.in. - Mnóstwo pytań, jeszcze więcej łez i poczucie absurdu - o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnej istocie, chłopczyku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie.

Więcej artykułów…