Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła – 26 VIII 2018 r. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

-w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki;

-we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

-w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

-w piątek – ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności’

-w przyszłą Niedzielę – Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony, dziękujemy również za plony ziemi.

2. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież nie czekały do I-ego piątku, ale przystąpiły do spowiedzi i razem z Chrystusem Eucharystycznym rozpoczęły nowy rok: możliwość spowiedzi w piątek – 31 VIII 2018 r. od godz. 16.30.

3. W sobotę 1 IX 2018 r. XLVI Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej

4. Bóg zapłać za ofiary do kopert i na tacę na remont Kaplicy Niepokalanego Serca NMP w kwocie: 8132 zł. Dzięki temu można będzie spłacić kolejna transzę do końca sierpnia: 21.705 zł. Dziękuję także za ofiary na sprzątanie: 700 zł.

5. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

6. Jasna Góra to jest naprawdę święta góra. Obojętnie, czy zobaczymy ją w telewizji, czy staniemy u jej stóp utrudzeni pieszą wędrówką. Zawsze jest dla nas znakiem Bożej opieki, miejscem, gdzie dzieją się rzeczy doniosłe, nawet gdy zna je tylko nasze serce. I możemy być daleko, ale ona jest i my wiemy, że jest, że Bóg zostawił nam znak, że pamięta, że czuwa nad nami. Maryja modli się tam z nami i za nas i wciąż mówi: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".

Więcej artykułów…