Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Zesłanie Ducha Świętego - 20.05.2018r.

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Jutro czcimy Maryję  jako Matkę Kościoła.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

Z całego serca dziękuję rodzicom komunijnych dzieci za dar ołtarza trzy ornaty w jednym z nich dzisiaj celebrujemy Eucharystię.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ W UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 11.00. BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ UROCZYŚCIE ROCZNICĘ PIERWSZEJ KOMUNII KLAS CZWARTYCH.

Próba dla uczniów klas IV przed rocznicą komunii św.: wtorek godz. 16.45  i środa godz. 16.00. Spowiedź przed rocznicą komunii: sobota godz. 9.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W sobotę – św. Filip Nereusz, włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

Dziś o 15.30 tradycyjnie nabożeństwo majowe o 16.00. msza święta.

Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe po mszy wieczornej a w niedzielę o 15.30.

Bóg zapłać składam wszystkim za złożone ofiary tydzień temu na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’: m.in. - Dokąd zmierza Europa - czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem.

 

NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS ZSYŁA DARY DUCHA ŚWIĘTEGO NA JUBILATÓW I SOLENIZANTÓW ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ TYGODNIA.

 

Więcej artykułów…