Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła – 2 IX 2018 r.

1. Dziś I-a Niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

• w sobotę - święto Narodzenia NMP, MB Siewnej;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek – 3 IX 2018 r. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy zapraszam dzieci, nauczycieli i rodziców.

4. W tym tygodniu I-y czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po mszy św. Godzina Święta – adoracja – dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. adoracja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. oraz piątek od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz.7.30.

5. Od września w każdą II Niedzielę miesiąca zapraszam szczególnie wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.00 z ich udziałem. Dzieci, które rozpoczynają naukę proszę o przyniesienie tornistrów z zeszytami i przyborami – będzie poświęcenie.

6. W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem W poszukiwaniu drogi.

7. Od tego tygodnia zmiana otwarcia kancelarii Parafialnej: w poniedziałek i wtorek od 16.00 do 17.00 , a w piątek (oprócz I-go piątku) i sobotę od 7.30 do 8.30.

8. W zakrystii można się zapisywać na wspólny – autokarem wyjazd na XXVI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w Niedzielę – 16 IX 2018 r. Wyjazd o godz. 8.00.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

10. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

11. Na czym polega prawdziwa religijność? Czy wystarczy przychodzić do kościoła, przyjmować sakramenty, znać podstawowe prawdy wiary? Św. Jakub daje nam dziś dwa kryteria: miłosierdzie wobec potrzebujących i nieuleganie wpływom środowiska. Kto z nas jednak potrafi tak żyć, opierając się tylko na własnych siłach? Widząc swoją ludzką słabość, szczerze módlmy się do Boga, aby On sam umacniał w nas to, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił.

Więcej artykułów…