OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna – 26 V 2019 r.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I-j Komunii św. dzieci z klas IV. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie mamy w dniu ich święta. Szczególnie będziemy modlić się w tej intencji na Nabożeństwie Majowym o godz. 19.00 przy Starym Kościółku.

• w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

• w piątek – święto Nawiedzenia NMP, zakończenie Nabożeństw Majowych z procesją;

• w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka, rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych.

• w przyszłą Niedzielę - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące. Nabożeństwa rozpoczniemy w te dni o godz. 17.45 w kościele, następnie przejdziemy pod krzyż misyjny, by wrócić na Mszę św. o godz. 18.00.

4. W czwartek rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla klas III gim. i VIII. W ten dzień próba o godz. 18.45. Obecność kandydatów obowiązkowa. W piątek Sakrament Pokuty dla młodzieży, świadków i rodziców od 16.00 do 17.30. W piątek, sobotę i wtorek na wieczornych Mszach św. Triduum przygotowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Abp Marek Jędraszewski w środę - 5 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00. Proszę rodziców młodzieży o przygotowanie otoczenia kościoła – porządki na tę uroczystość w sobotę od godz. 9.00.

5. W tym tygodniu I-a sobota miesiąca. Modlitwa Różańcowa o godz. 6.15.

6. Bóg zapłać: za ofiary na tacę i do kopert na potrzeby naszego Kościoła i Parafii: 7237 zł. oraz za ofiary na sprzątanie w miesiącu maju: 1760 zł.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

8. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

9. Zmartwychwstały Jezus wstępuje do Ojca i posyła Kościołowi Ducha Świętego. To misterium jest treścią całego Okresu Wielkanocnego. Duch Święty nieustannie aktualizuje tajemnicę Paschy Jezusa Chrystusa, czyli Jego odkupieńczej śmierci i zmartwychwstania. Kościół prowadzony przez Ducha Świętego oczekuje na powrót Chrystusa i objawienie się niebieskiego Jeruzalem, w którym każdy z nas ma przygotowane dla siebie miejsce.