OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2018 r.

1. Dziś przeżywamy X dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem do puszek można wesprzeć cierpiących chrześcijan w Pakistanie.

2. Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30. Ostatnie w środę. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za naszych zmarłych.

dziś – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;

w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00 z procesją na cmentarz i modlitwami za zmarłych; pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej; wierni, którzy nawiedzą kościół w czwartek i piątek, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych jeden raz w ciągu dnia pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego; nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu,

w piątek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00; Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

4. W tym tygodniu I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. oraz we wtorek i środę od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 10.00.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VI wyjątkowo w środę po Nabożeństwie Różańcowym i Mszy św. w kościele.

6. Bóg zapłać za ofiary do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii, w tym na Relikwiarz (940 zł.) i ofiarę na Centrum Jana Pawła II (1000 zł). W całości zebrana kwota to: 9550 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję i proszę o zabranie pamiątkowej książki i obrazka ze stolika przy gazetach.

7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie Kościoła złażone w tym miesiącu: 890 zł.

8. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. wspólne we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. – Jak pomóc naszym zmarłym i dodatek z warunkami odpustów za zmarłych i modlitwami; jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z komiksem patriotycznym.

10. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

11. Nie wiemy, jak długo niewidomy żebrak Bartymeusz siedział przy drodze, prosząc o jałmużnę. W pewnym sensie siedział tam całe życie i czekał na tego jedynego Przechodnia, gdyż dopiero spotkanie z Jezusem odmieniło jego los. Dopiero Ten, który przywrócił mu wzrok i obdarował go światłem, nadał jego życiu nowy wymiar. Chrystus nieustannie przechodzi także przez nasze życie, nieustannie prosi nas o wiarę.