Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018r.

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej na plebani spotkanie rady parafialnej.

Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Jutro wieczorem po mszy świętej rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe po mszy świętej wieczornej.

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę 7, 9, 11, i 16.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. a w piątek od godziny 16.30. Wyjazd do chorych rano po mszy świętej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 2 V – św. Atanazy, biskup Aleksandrii w Egipcie.

  • 4 V – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron strażaków i hutników.

 

"MĘŻCZYŹNI ŚWIĘTEGO JÓZEFA ZAPRASZAJĄ NA PROJEKCJĘ FILMU ODWAŻNI. ODBĘDZIE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE W RUDNIKU W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 6 MAJA O GODZINIE SIEDEMNASTEJ. WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY RODZINY, OSOBY SAMOTNE, A SZCZEGÓLNIE MĘŻCZYZN Z NASZEJ PARAFII."

KLUB LKS RUDNIK ZAPRASZA NA MECZ O MISTRZOSTWO KLASY A – POMIĘDZY LKS – RUDNIK A WRÓBLOWIANKĄ KRAKÓW. MECZ ODBĘDZIE SIĘ DZIŚ O GODZINIE 17.00. NA BOISKU LKS RUDNIK.

W IMIENIU SWOIM I RODZICÓW MILENKI CYGAN DZIĘKUJĘ BARDZO WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPOMOGLI JĄ OFIARUJĄC 1% PODATKU.

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.