Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8.04.2018r.

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.

 

W poniedziałek, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

W poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej mszy świętej - spotkania dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na potrzeby naszej świątyni, a mianowicie na potrzeby pokrycia kosztów zimowego ogrzewania zużyliśmy trzydzieści cztery tony węgla.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’: m.in. - „Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.

 

W IMIENIU NASZEJ MILENKI CYGAN I JEJ RODZICÓW TRADYCYJNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA NIEJ o 1 % PODATKU. ULOTKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZY STOLIKU Z PRASĄ.

 

NIECH PAN JEZUS OKAZUJE ŁASKĘ MIŁOSIERDZIA SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA.